HOT NEWS: Wiemy już ile osób wzięło udział w sobotnim marszu KOD!

0
1451
źródło pixabay.com

Skrajne emocje budzi ilość osób, która miała wziąć udział w sobotniej demonstracji organizowanej przez sympatyków Komitetu Obrony Demokracji. Liczby różnią się, bagatela, w zależności od źródła od 30 tysięcy do 1,5 miliona! Ponieważ do wyliczania zabrali się internauci, poprosiliśmy specjalistę, znanego matematyka Krzysztofa Wyszohradzkiego o zajęcie stanowiska i policzenie ile osób tak naprawdę wzięło udział w marszu.

Dokładnej liczby podać się nie da. Da się za to dość precyzyjnie zrobić zaaokrąglenie, które w każdą ze stron może różnić się o 5, może 10%. Oczywiście postaramy się, aby nasze obliczenia były jak najbardziej realne i oddające rzeczywistość. – mówi specjalista.

Warto tutaj zaznaczyć, że Policja określiła ilość osób biorących udział w marszu na około 30 tysiecy osób, sympatyzujący z KODem pracownicy ratusza na około 240 tysięcy osób, a Pan Łukarz Warzecha doliczył się nawet 1,5 miliona!

Do obliczenia ilości osób idących w marszu potrzebujemy kilka czynników:
1. szerokość drogi (podaną w metrach)
2. grubość nawierzchni (podaną w mm)
3. wysokości krawężników (podaną w cm)
4. ogległość Prezesa PiS w najbardziej oddalonym punkcie (w linii prostej) od Szefa KOD
5. wagi Swetru
6. ilość donosów na RP przesłanych przez opozycję w ostatnim kwartale

Y oczywicie w tym działaniu jest ilość osób biorących udział w marszu. A więc:

12 m x 37 mm x 28 cm x 3 km X 80 kg / 30 000 szt = ~ 99 tysięcy osób

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.