Heraldycy przy MSWiA opracowali szatę graficzną Flagi Prezydenckiej.

0
982
źródło By Poznaniak (Own work) [Public domain or CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Heraldycy przez wiele lat spierali się nad współczesnym wyglądem Flagi Prezydenckiej. Finalnie okazało się, że najbardziej zbliżony to ideału jest wzór Chorągwi z 1919 roku.

Powołanie zespołu zostało oznaczone mianem priorytetowego. To właśnie na zlecenie Prezydenta RP rozpoczęto pracę nad zmianą ustawy o godle, fladze i hymnie narodowym.

Porównanie flag przygotowywanych przez stulecia przez najznamienitszych heraldyków polskiej ziemi wskazało wzory, które będą odpowiadały historii sparowanej z nowożytnymi potrzebami społecznymi.

Na zmiany nie zgadza się opozycja twierdząc, że wzór przypomina szaloną kaczkę z pazurami, narysowaną przez umysłowo chorego człowieka z depresją.

Nowelizacja ustawa o Fladze Prezydenckiej będzie musiała zostać przegłosowana przez sejm i senat.

Zapytany o opinię Jarosław Kaczyński powiedział, że choć woli nie zajmować stanowiska w sprawie, to zaprezentowany przez Heraldyków wzór faktycznie przypadł mu do gustu.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.