Firmy kurierskie masowo wprowadzają nową usługę. Wszystko przez film!

0
1204
źródło pixabay.com

Kurierzy firmy DPD zostali nagrani podczas rzucania paczkami. Te z przesyłek, które nie miały szczęścia i próbowały „uciec” z rampy, za pomocą kopniaków wracały na miejsce. Do sprawy ustosunkowało się Stowarzyszenie Kurierów Polskich.

Tak. To prawda. Większość z nas w ten, lub podobny sposób traktuje polecone przesyłki. Nagrany został ułamek naszych możliwości – twierdzi Prezes Stowarzyszenia

Jak twierdzą sami kurierzy zachowanie widoczne na nagraniu to tylko „gra wstępna”. Podrzucenie kupy do paczki, kilkukrotne jej upuszczenie, szczególnie gdy napisane jest na pudełku „ostrożnie” lub turlanie przesyłkami po schodach mają być prawdziwymi rarytasami wśród heheszków.

W związku z wyciekiem filmu oraz nieprzychylnych danych, firmy kurierskie wprowadzają nowy rodzaj usług. Pierwszym krokiem ku światłości będzie paczka nierzucana.

Klient nadający paczkę sam decyduje o kwocie tipa, jaki zostanie podzielone na wszystkich pracowników mających styczność z paczką po drodze dostawy. Dzięki temu, osoby płacące najwięcej mogą liczyć na przychylność pracowników firmy kurierskiej.

Na tym nie kończą się pomysły. Zaproponowało wprowadzenie do usług dodatkowo płatnych (rozliczanych stawką ustawową) takich wariantów jak „miły kurier”, „dostarczam w godzinach o które prosi odbiorca” oraz najciekawszą opcję „mam wydać resztę”.

Jeszcze niewiadomo jak na tę propozycje zareagują sami przewoźnicy. Zostaje tylko się modlić o ich przychylność i wyrozumiałość w zaplanowanych z rządem negocjacjach.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.