Fakty IPN: Bolek miał mieszkać z mężczyzną. Agentka ustaliła, że spali razem.

0
1281
źródło pixabay.com (CC0)

Instytut Pamięci Narodowej opublikował zaskakujące dane dotyczące Bolka. Teczki opisujące życie, w tym intymne igraszki inwigilowanej postaci – porządnie wstrząsnęły badaczami. 

Dwóch mężczyzn mieszkających pod jednym dachem, szczególnie w latach 70-tych mogli budzić sensację. Szczególnie gdy okazało się, że śpią razem. Informacja, choć miała nie ujrzeć światła dziennego, wypłynęła na fali ostatnich wydarzeń.

Sytuacja jest wynikiem niefortunnych zdarzeń. Mimo, że pierwotnie mieliśmy przedstawić pełne zbiory zgromadzone przez urzędników, postanowiliśmy, że okroimy je do tych woluminów, które dotyczą wyłącznie współpracy z agenturą – przekazał rzecznik IPNu.

Po opublikowaniu przez IPN informacji, poprosiliśmy Bolka o zajęcie stanowiska w sprawie.

Mimo odmowy udzielenia wywiadu, usłyszeliśmy, że błędy młodości nie mogą rzucać bladego światła na resztę życia. Dodatkowo wyparł się intymnych kontaktów z Lolkiem. Spać mieli w jednym łóżku, pod jednym kompletem pościeli z wygody i dla oszczędności.

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.