Emeryci znowu zagrożeni! UOKIK ostrzega przed kolejną piramidą finansową.

0
1245
żródło pixabay.com (CC0)

UOKIK podjął się sprawdzenia kolejnej instytucji oferującej zyski w zamian za regularne wpłaty. Wnioski o sprawdzenie nieuczciwego przedsiębiorcy zostały złożone przez setki oszukanych emerytów. Informacje uzyskane przez Urząd mogą przerażać.

Schemat działania rozpracowanej piramidy jest wyjątkowo odrażający. Pozyskane środki są wrzucane do ogólnej puli z której realizowane są wypłaty na rzecz obecnie żyjących beneficjentów. Tych samych, którzy przez lata utrzymywali poprzednich „inwestorów”.

Wymogiem wypłacenia środków finansowych w przypadku piramidy ZUSu jest odprowadzenie składek emerytalnych przez minimum 20 lat dla kobiet oraz 25 lat dla mężczyzn oraz osiągnięcie odpowiedniego wieku.

W praktyce (zważywszy na średnią długość życia 74 lata dla mężczyzn od 81 lat dla kobiet) środki przelane z puli uzbieranych stanowią zaledwie procent wpłaconych na subkonto instytucji.

Piramidy finansowe mogą działać przed długi czas. Niestety ich finał jest z góry znany wszystkim finansistom oraz osobom, które spróbowały lokować środki w podobnych instytucjach.

UOKIK w oficjalnym komunikacje postrzega przed korzystaniem ze świadczeń emerytalnych oferowanych przez ZUS.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub ten materiał na fejsbuku