Dramat uczniów pomorskiego liceum. Ukraińska obsługa nie potrafi mówić po polsku!

2
1652
źródło pixabay.com (CC0)

Uczniowie skarżą się na ukraiński personel szkoły. Nauczyciele, wychowawcy oraz obsługa techniczna nie potrafi mówić po polsku. Problemy rozpoczęły się w dniu podniesienia minimalnej stawki godzinowej oraz programu 500+!

Najgorzej wypada nauka języka polskiego. Wykładowca nie potrafi porozumieć się w naszym języku, więc próby artykułowania zasad polskiej ortografii w języku Puszkina bywają nieco groteskowe. – mówią przerażeni rodzice.

W sprawę zaangażowało się Ministerstwo Edukacji, które skierowało do szkoły komisję rewizyjną. Wstępna analiza potwierdziła przypuszczenia.

Braki kadrowe wywołane przez program 500+ oraz podniesienie godzinowej stawki minimalnej spowodowały konieczność odnalezienia sposobu na realizację programu nauczania.

Tym sposobem było zaangażowanie agencji zatrudniającej pracowników okolicznościowych zza wschodniej granicy.

Jurij Gagarin, obecny dyrektor szkoły obiecał zająć się sprawą oraz dopilnować aby każdy z nauczycieli przed rozpoczęciem zajęć zapoznał się ze skryptem pozwalającym na swobodną realizację planu.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub ten materiał na fejsbuku

2 KOMENTARZE