Dramat tysięcy przedsiębiorców. Kobiety wolą 500+ niż pracę za najniższą krajową

0
1658
źródło pixabay.com (CC0)

Firmy w całym kraju przeżywają kataklizm na gruncie pracowniczym. Kobiety porzucają stanowiska aby oddawać się opiece nad dziećmi i spalaniu funduszy przekazanych z programu 500+.

Młode mamy porzucają stanowiska a te które mamami jeszcze nie są chętniej decydują się na zajście w ciążę. W miejsce po nich zamiast pracowników pojawiają się wakaty co wymusza na pracodawcach podnoszenie wynagrodzenia. Wszystko celem zapełnienia luk.

To jest chore. Jeszcze cztery lata temu zatrudniałem sprzątaczkę za 3,5 na godzinę a ona jeszcze swoją chemię przynosiła! Aktualnie za 10 pln nie ma komu robić. – twierdzą załamani przedsiębiorcy.

Według GUS pracodawcy zwolnili z wydatkami na własne potrzeby. Spadła sprzedaż samochodów luksusowych na rzecz aut klasy średniej, wille zamieniane są na domy a apartamenty na mieszkania.

Specjaliści są zgodni, że o ile stan rzeczy nie ulegnie zmianie możemy spodziewać się poprawienia warunków finansowych pracowników na wszystkich szczeblach. W tym mam, które po odchowaniu dzieci chętnie wrócą na rynek pracy.

Niestety wszystko ze szkodą pracodawców, których dochód netto w najbardziej skrajnych przypadkach może spaść nawet o jedną ratę leasingu za firmowe Porsche.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub nas na fejsbuku