Czy wiesz jak prawidłowo zapalać znicze na cmentarzu?

0
1100
źródło pixabay.com

Nadchodzi dzień wszystkich świętych. Tysiące osób zakupiło znicze, nie wiedząc jakie czeka na nich zagrożenie. Wystarczy chwila nieuwagi aby doszczętnie spłonąć żywcem na cmentarzu!

Amerykańscy specjaliści zajmujący się ochroną przeciwpożarową radzą jak się ustrzec siebie i swoich bliskich przed zagrożeniem, oraz jak bezpiecznie zapalać płomyk w intencji zmarłych.

Przede wszystkim należy mieć przygotowane odpowiednie narzędzia. Długie zapałki, ewentualnie zapalniczki dedykowane do zapalania zniczy – mówią specjaliści

Niektórzy ludzie próbują metod alternatywnych. Kończą się one często poparzeniami, urwaniem kończyn, śmiercią w męczarniach lub unicestwieniem sporego obszaru.

Na cmentarzach nie powinno się używać palników acetylenowo-tlenowych, koktajli molotowa, butli z gazem, ładunków z napalmem, bomb nuklearnych ani radioaktywnych materiałów.

 

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.korytkowo.pl to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.