Centralny Port Morski staje się faktem. Gigantyczne doki powstaną w Radomiu!

0
2588
źródło pixabay.com (CC0)

Port w Radomiu ma obsługiwać ponad połowę krajowego ruchu ładunków. Nie zapomniano również o pasażerach żeglugi morskiej. Przepustowość nowego terminala w pierwszym roku ma osiągnąć ponad 30 mln kontenerów oraz 20 milionów pasażerów.

Na terenie obecnego Portu Lotniczego w Radomiu powstanie Port Żeglugi Morskiej wraz z terminalem przeładunkowym. Wylana płyta lotniskowa wraz z budynkami zostanie przekształcona do obsługi pasażerów odprawiających się przed zaokrętowaniem.

Radom choć wydaje się być dziwnym miejscem do zrealizowania podobnej inwestycji posiada już wykupiony grunt i infrastrukturę co częściowo obniży koszta budowy. – poinformował rzecznik ministerstwa infrastruktury i budownictwa.

Do realizacji planów należy przygotować prawie 500 km korytarz wodny szerokości 250 metrów i głębokości zezwalającej na wpłynięcie, wymijanie oraz manewr statków.

Największym plusem przedsięwzięcia będzie zbudowanie tamy, która zaleje tereny okalające port. W tym miasto Radom, które dzięki inwestycji definitywnie zniknie z map.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.korytkowo.pl to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polub ten materiał na fejsbuku